PRZECIWDZIAŁANIE
ZAGROŻENIOM
Szkolenie uczy krytycznego analizowania słabych punktów oraz naniesienia stosownych korekt w celu wykrywania, identyfikowania i zapobiegania zagrożeń, a nie tylko reagowanie na nie - minimalizując w ten sposób ryzyko powstania obrażeń, szkód w reputacji, szkód materialnych, zakłóceń w funkcjonowaniu, zwiększenia kosztów ubezpieczenia...
PROGRAM
SZKOLENIA
Uczestnik zostanie zapoznany z nowoczesnym systemem klasyfikacji potencjalnego zagrożenia i z zastosowaniem cyklu pętli OODA (Observe-Orient-Decide-Act). Pozna schematy ludzkich zachowań w środowisku zagrożenia oraz nauczy się elementów przygotowania psychicznego, w tym świadomości otoczenia.
Istotą szkolenia jest nauka i doskonalenie umiejętności właściwej oceny sytuacji, przeciwdziałanie i reagowanie na zagrożenia poprzez precyzyjną analizę celu, dobór treści kształcenia wynikających z procedur, jak również charakterystyki placówki.
Po szkoleniu uczestnik powinien ugruntować i poszerzyć analizę sprawności poszczególnych elementów oraz grup w minimalizacji zagrożeń.
-
szkoły i placówki realizujące podstawę programową edukacji dla bezpieczeństwa;
-
dyrektorzy, nauczyciele oraz wychowawcy, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w zakresie reagowania w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi, atakiem: "aktywny strzelec", "samotny wilk", vehicle-ramming attack;
-
kadra kierownicza, pracownicy, personel i uczniowie zainteresowani bezpieczeństwem na każdym szczeblu funkcjonowania;
-
wszystkie osoby, które chcą nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia z użyciem broni konwencjonalnej.
Szkolenie prowadzone w formie wykładu, warsztatów lub treningu jest zgodne z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.
